The schedule will be posted here once it is available. It should be around June 28th. 

Welcome to the 2022 Satori Summer Music Festival! We are very excited to host this event in-person again after 2 years.

Participants, please take a look at the performance schedule for July 9 and July 10 and make sure you are in the correct category/categories and that your name is spelled correctly. If you see any errors, please email satoristrings@live.com with your (correct) name, entry number, and category.

As you may have noticed, the number of participants since our last in-person competition in 2019 has almost doubled. In order for the event to run as smoothly as possible and to minimize the risks of COVID-19, we will be implementing a very strict check-in system.

Please read the instructions carefully to ensure the health of yourself and others.  It can be found at http://event.satoricm.net/satori-strings-contest/

IMPORTANT:

IMPORTANT NOTE: The Schedule Page is subject to change without notice. It is your responsibility to check before coming to contest.
Please refresh your page to get the latest schedule in case of Browser Cache.

Contestants will need to fill out a form with their entry number, category number, and  repertoire. It is recommended that contestants arrive 15 minutes before their performance time (which can be found on the website) so that they have enough time to fill out their forms.

Please contact Satori Strings immediately if there any misspellings are found. This is necessary for the awards’ nameplates.

Contest results will be posted on the front door of the event entrance 30 minutes after your contest time.
(You can press Ctrl+F to search your name or category in this page. If you are on a mobil device, tap the menu icon at the upper right corner, select “Find in Page” option.)

 

July 9th 2022

Room 4  
TIME ENTRY NO. NAME CATEGORY  
9:00 AM – 10:15 AM TIME SLOT 1 BEGINS  
  967 Avilieia Chen VN/O07 July 9th Room 4
  968 Christine Le VN/O07 July 9th Room 4
  966 Johan Pena VN/O07 July 9th Room 4
  969 Elena Yamaga VN/O07 July 9th Room 4
  971 Sophie Chen VN/O08 July 9th Room 4
  1043 Harmonie Joy Fu VN/OB09 July 9th Room 4
  1045 Sophie Chen VN/OB09 July 9th Room 4
  1064 Catherine Liu & Ella Liu VN/OD10 July 9th Room 4
  1065 Anna Shung, Victoria Shung VN/OD10 July 9th Room 4
  1053 Yifei Faye Lei VN/OB11 July 9th Room 4
  1049 Xindi Wang VN/OB11 July 9th Room 4
  1046 Stella Cao VN/OB11 July 9th Room 4
  1050 Noel Jung VN/OB11 July 9th Room 4
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
10:15 AM – 11:15 AM TIME SLOT 2 BEGINS  
  1000 Inwoo Yoo VN/O12 July 9th Room 4
  1006 Audrey Lee VN/O12 July 9th Room 4
  1004 Edward Tae Ho Kim VN/O12 July 9th Room 4
  1002 Jeremy Chen VN/O12 July 9th Room 4
  1005 Faith Jung VN/O12 July 9th Room 4
  1012 Jaynie Lee VN/O13 July 9th Room 4
  1013 BENJAMIN LIM VN/O13 July 9th Room 4
  1015 Jason Huey VN/O13 July 9th Room 4
  2001 Jayson Jaesang Rhyu VN/O13 July 9th Room 4
  1009 George Pan VN/O13 July 9th Room 4
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
11:15 _11:30 AM Break JUDGES GO ON BREAK  
11:30 AM 12:30 PM  TIME SLOT 3 BEGINS  
  1020 Andrew Kao VN/O14 July 9th Room 4
  1016 Sarah Hong VN/O14 July 9th Room 4
  1019 Andrew tae choi VN/O14 July 9th Room 4
  1018 Connor Hussain VN/O14 July 9th Room 4
  1021 Jiyu Lee VN/O14 July 9th Room 4
  1017 Jaehee Park VN/O14 July 9th Room 4
  1026 EPHRAIM SUNHA YU VN/O15 July 9th Room 4
  1031 Alexandra Kim VN/O15 July 9th Room 4
  1025 Justin K. Park VN/O15 July 9th Room 4
  1022 Allison Kim VN/O15 July 9th Room 4
  1024 Nguyen VN/O15 July 9th Room 4
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 9th Room 4
12:30 PM – 1:15 PM  Lunch Break  
1:15 PM – 2:05 PM TIME SLOT 4 BEGINS  
  854 Mark Sim VN/E16 July 9th Room 4
  855 William Huang VN/E16 July 9th Room 4
  874 William Huang VN/EB16 July 9th Room 4
  949 Evan Kang VN/J16 July 9th Room 4
  948 Yuyan Chen VN/J16 July 9th Room 4
  1152 Yeeun Cho VN/Q16-a July 9th Room 4
  1157 Kaitlin Chow VN/Q16-a July 9th Room 4
  1151 Kiana Perez VN/Q16-a July 9th Room 4
  1156 shiyi zhou VN/Q16-a July 9th Room 4
  1153 Loie White VN/Q16-a July 9th Room 4
  1162 Kika Morioka VN/QA16 July 9th Room 4
  1163 Nathan Lin VN/QA16 July 9th Room 4
  1183 Eddy Yao VN/QS16 July 9th Room 4
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
2:05 PM – 3:15 PM TIME SLOT 5 BEGINS  
  1150 Mohuli Ganguly VN/Q16-b July 9th Room 4
  1154 Swansea Siu VN/Q16-b July 9th Room 4
  1149 Sean Yeh VN/Q16-b July 9th Room 4
  1155 Xiaolu Liu VN/Q16-b July 9th Room 4
  2002 Alaina Ahn VN/Q16-b July 9th Room 4
  856 Shih-Fan Yang VN/E17 July 9th Room 4
  951 Wuyue Zheng VN/J17 July 9th Room 4
  950 Suejin O VN/J17 July 9th Room 4
  1160 Amanda An VN/Q17 July 9th Room 4
  1161 Tomas Gonzalez VN/Q17 July 9th Room 4
  1159 Lauren Rhee VN/Q17 July 9th Room 4
  1158 Jasmine Chung VN/Q17 July 9th Room 4
  1179 Cameron Tsai VN/QB17 July 9th Room 4
  1180 Kaitlin Chow VN/QB17 July 9th Room 4
  1178 Kiana Perez VN/QB17 July 9th Room 4
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 9th Room 4
3:15 PM – 3:30 PM  JUDGES GO ON BREAK  
3:30 PM 4:30 PM  TIME SLOT 6 BEGINS  
  1 Ryan Oh DB/E19 July 9th Room 4
  2 Krista Wang, Shih-Fan Yang, Ju-hsuan Yuan EM/Q19 July 9th Room 4
  683 Darrius Huynh VA/QB19 July 9th Room 4
  695 chaelin kim VC/E19 July 9th Room 4
  696 Angela Jeon VC/E19 July 9th Room 4
  738 David Kang VC/J19 July 9th Room 4
  737 Lois Pak VC/J19 July 9th Room 4
  790 Lawrence Li VC/Q19 July 9th Room 4
  791 Timothy K. Han VC/Q19 July 9th Room 4
  793 Annabelle Su VC/Q19 July 9th Room 4
  792 Michael Wong VC/Q19 July 9th Room 4
  797 Rachel Lee VC/QB19 July 9th Room 4
  796 Michael Wong  VC/QB19 July 9th Room 4
  798 Annabelle Su VC/QB19 July 9th Room 4
4:30 PM END  
Room 5  
TIME ENTRY NO. NAME CATEGORY  
9:00 AM – 10:00 AM TIME SLOT 1 BEGINS  
  746 Emily Yoo VC/O09 July 9th Room 5
  747 Lea Shin VC/O09 July 9th Room 5
  762 Sophia Y Chen VC/OB12 July 9th Room 5
  759 David Lee VC/O15 July 9th Room 5
  755 Yufei Chen VC/O15 July 9th Room 5
  758 Erin Kim VC/O15 July 9th Room 5
  753 Noah Choi VC/O15 July 9th Room 5
  752 Yina Li VC/O15 July 9th Room 5
  760 David Kim VC/O19 July 9th Room 5
  761 Kayleen Kim VC/O19 July 9th Room 5
10:20 AM – 12:00 PM TIME SLOT 2 BEGINS  
  983 Micah Choi VN/O10 July 9th Room 5
  982 Vitoria Shung VN/O10 July 9th Room 5
  977 Noel Jung VN/O10 July 9th Room 5
  978 Martin Bekker VN/O10 July 9th Room 5
  981 Anna Shung VN/O10 July 9th Room 5
  989 Allen Wang VN/O10 July 9th Room 5
  980 Cayla Kim VN/O10 July 9th Room 5
  991 Lena Seo VN/O11 July 9th Room 5
  993 William Lin VN/O11 July 9th Room 5
  998 Isaac Huey VN/O11 July 9th Room 5
  992 Peter Chen VN/O11 July 9th Room 5
  677 Joshua Chae VA/O15 July 9th Room 5
  676 Seawoo Yoo VA/O15 July 9th Room 5
12:00 PM – 12:45 PM  Lunch Break  
12:45 PM – 1:45 PM TIME SLOT 3 BEGINS  
  999 Sophia Kim VN/O12 July 9th Room 5
  1007 Claire Lee VN/O12 July 9th Room 5
  1003 Sylvie Kim VN/O12 July 9th Room 5
  1001 Aurelian Shen VN/O12 July 9th Room 5
  1054 Brian Chen VN/OB13 July 9th Room 5
  1059 Daniel Kim VN/OB13 July 9th Room 5
  1055 Sofia Alexandrakis VN/OB13 July 9th Room 5
  1056 Katherine Chen VN/OB13 July 9th Room 5
  1057 Jeremy Chen VN/OB13 July 9th Room 5
  1058 Jacelyn Cheng VN/OB13 July 9th Room 5
1:45 PM – 3:00 PM TIME SLOT 4 BEGINS  
  653 Cynthia Phillips, Isaac Priwer SD/O16 July 9th Room 5
  654 Devon Chang, Madeleine Chang SD/O16 July 9th Room 5
  1027 Hana Snead VN/O15 July 9th Room 5
  1030 Johanna Lee VN/O15 July 9th Room 5
  1023 Tala Silsek VN/O15 July 9th Room 5
  1029 Lily Zou VN/O15 July 9th Room 5
  1028 Daniel Kim VN/O15 July 9th Room 5
  3000 Shannon Cheng VN/O17 July 9th Room 5
  1039 Kevin Lin VN/O17 July 9th Room 5
  1040 Iris Shen VN/O17 July 9th Room 5
  1041 Rin Matsuki VN/O17 July 9th Room 5
3:00PM – 3:15 PM  Break Time  
3:15 PM – 4:10 PM TIME SLOT 5 BEGINS  
  1063 Sarah Sung VN/OB17 July 9th Room 5
  1067 Felix Zeng VN/P09 July 9th Room 5
  1069 Sophie Chen VN/P09 July 9th Room 5
  767 Collin Noah Gee VC/PB15 July 9th Room 5
  766 Julian Wu VC/PB15 July 9th Room 5
  768 Cynthia Huang VC/PB15 July 9th Room 5
4:10 PM -5:00 PM TIME SLOT 6 BEGINS  
  1047 Valerie Chen VN/P15 July 9th Room 5
  1073 Sophia Priwer VN/P15 July 9th Room 5
  764 Julian Wu VC/P15 July 9th Room 5
  765 Cynthia Huang VC/P15 July 9th Room 5
  1075 William Wang VN/P19 July 9th Room 5
  1076 Jason Chen VN/P19 July 9th Room 5
5:00 PM END  
Room 6  
TIME ENTRY NO. NAME CATEGORY  
9:00 AM TIME SLOT 1 BEGINS  
  974 William Yan VN/O09 July 9th Room 6
  975 Ryan Noda VN/O09 July 9th Room 6
  973 Harmonie Joy Fu VN/O09 July 9th Room 6
  972 Gia Shin VN/O09 July 9th Room 6
  988 Cayden Gwon  VN/O10 July 9th Room 6
  976 Xindi Wang VN/O10 July 9th Room 6
  985 Yifei Faye Lei VN/O10 July 9th Room 6
  984 George Na VN/O10 July 9th Room 6
  986 Iriel Lee VN/O10 July 9th Room 6
  979 Christine Kang VN/O10 July 9th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
10:00 AM TIME SLOT 2 BEGINS  
  1052 Natalie Xu VN/OB11 July 9th Room 6
  1048 Peter Chen VN/OB11 July 9th Room 6
  1047 Liam Thomas VN/OB11 July 9th Room 6
  1051 Joanna Kang  VN/OB11 July 9th Room 6
  997 Natalie Xu VN/O11 July 9th Room 6
  990 Xinyi Xu VN/O11 July 9th Room 6
  994 Joanna Kang  VN/O11 July 9th Room 6
  995 Shuri Hamagawa VN/O11 July 9th Room 6
  996 Daniel Park VN/O11 July 9th Room 6
  750 Kaitlyn Lee VC/O12 July 9th Room 6
  748 Sophia Y Chen VC/O12 July 9th Room 6
  749 Ashley Lin VC/O12 July 9th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
11:15 AM JUDGES GO ON BREAK  
11:30 AM TIME SLOT 3 BEGINS  
  1011 Katherine Chen VN/O13 July 9th Room 6
  1008 Brian Chen VN/O13 July 9th Room 6
  1014 Jacelyn Cheng VN/O13 July 9th Room 6
  1010 Seaena Kim VN/O13 July 9th Room 6
  1066 Albert Hacker VN/OS13 July 9th Room 6
  1042 Cameron Oates VN/OA15 July 9th Room 6
  1061 Connor Hussain VN/OB15 July 9th Room 6
  1062 Alexandra Kim VN/OB15 July 9th Room 6
  1060 Tysai Hamagawa VN/OB15 July 9th Room 6
  763 Yufei Chen VC/OB15 July 9th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
12:30 PM JUDGES GO ON LUNCH  
1:15 PM TIME SLOT 4 BEGINS  
  754 Hannah Biggins VC/O15 July 9th Room 6
  757 Sophia Wong VC/O15 July 9th Room 6
  751 Kailyn Song VC/O15 July 9th Room 6
  756 Samuel Kim VC/O15 July 9th Room 6
  1034 Allison Su VN/O16 July 9th Room 6
  1038 Nyansu Chen VN/O16 July 9th Room 6
  1033 Victoria Pak VN/O16 July 9th Room 6
  1035 Christian Kang VN/O16 July 9th Room 6
  1036 Jiwon Kim VN/O16 July 9th Room 6
  1032 David Lee VN/O16 July 9th Room 6
  1037 Sophia Fogel  VN/O16 July 9th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
2:15 PM JUDGES GO ON BREAK  
2:30 PM TIME SLOT 5 BEGINS  
  678 Seokhwan Jang VA/O19 July 9th Room 6
  679 Candice Lu VA/O19 July 9th Room 6
  769 Isaac Priwer VC/PC11 July 9th Room 6
  1071 Richard Cui VN/P12 July 9th Room 6
  1070 Noel Jung VN/P12 July 9th Room 6
  1072 Iriel Lee VN/P12 July 9th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
3:30 PM JUDGES GO ON BREAK  
3:45 PM TIME SLOT 6 BEGINS  
  1078 Joanna Kang  VN/PC12 July 9th Room 6
  1077 Peter Chen VN/PC12 July 9th Room 6
  770 Cynthia Huang VC/PC15 July 9th Room 6
  680 Seyoon Kim VA/PC15 July 9th Room 6
  681 Sehyun Kim VA/PC15 July 9th Room 6
  1079 Vivian Lu VN/PC15 July 9th Room 6
  1080 Eva Chen VN/PC19 July 9th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
4:45 PM END OF DAY 1  

July 10th 2022

Room 5  
TIME ENTRY NO. NAME CATEGORY  
9:00 AM TIME SLOT 1 BEGINS  
  809 Kaito Kono VN/E07 July 10th Room 5
  805 Leah Yoon VN/E07 July 10th Room 5
  812 Caden Cho VN/E07 July 10th Room 5
  808 Darren Chen VN/E07 July 10th Room 5
  801 Beverly Zhang VN/E07 July 10th Room 5
  811 Benjamin Goldfinger VN/E07 July 10th Room 5
  656 Jinu Kang VA/E09 July 10th Room 5
  819 Annabel Tam VN/E09 July 10th Room 5
  826 Gia Hong VN/E09 July 10th Room 5
  823 Cecilia Chen VN/E09 July 10th Room 5
  818 Jessica Fan VN/E09 July 10th Room 5
  822 Claire Kim VN/E09 July 10th Room 5
  864 Lauren Wang VN/EB09 July 10th Room 5
  865 Jaymen Zhang VN/EB09 July 10th Room 5
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
9:45 AM TIME SLOT 2 BEGINS  
  836 Emily Eum VN/E10 July 10th Room 5
  831 Samantha Yee VN/E10 July 10th Room 5
  840 Rebekah wang VN/E10 July 10th Room 5
  832 Derek Guan VN/E10 July 10th Room 5
  829 Angela Zhu VN/E10 July 10th Room 5
  838 Hubert Jacob Choi VN/E10 July 10th Room 5
  835 Jeongah Yoon VN/E10 July 10th Room 5
  842 Somin Park VN/E11 July 10th Room 5
  841 Roger Huang VN/E11 July 10th Room 5
  843 Jenay Han VN/E11 July 10th Room 5
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 5
10:15 AM JUDGES GO ON BREAK  
10:30 AM TIME SLOT 3 BEGINS  
  848 Lucas Chu VN/E13 July 10th Room 5
  851 Hojin Sohn VN/E13 July 10th Room 5
  846 Pebbles Chun VN/E13 July 10th Room 5
  849 Yimeng Yuan  VN/E13 July 10th Room 5
  847 Xinyi Ouyang VN/E13 July 10th Room 5
  850 Rui Han VN/E13 July 10th Room 5
  852 Ziyu Sun VN/E13 July 10th Room 5
  853 Yeonwoo Kim  VN/E15 July 10th Room 5
  873 Chloe Shiu VN/EB15 July 10th Room 5
  952 Alannah Luhur VN/JA07 July 10th Room 5
  954 Alannah Luhur VN/JB07 July 10th Room 5
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 5
11:00 AM TIME SLOT 4 BEGINS  
  878 Michelle Huo VN/J08 July 10th Room 5
  884 Zackary Lee VN/J08 July 10th Room 5
  881 Amelia Ye Jin Kim VN/J08 July 10th Room 5
  885 Heather Ng VN/J08 July 10th Room 5
  883 Emily Lee VN/J08 July 10th Room 5
  882 Jennifer Duo VN/J08 July 10th Room 5
  879 Zixun Cui VN/J08 July 10th Room 5
  880 Noa Vierra VN/J08 July 10th Room 5
  955 Ka-on Kim VN/JB09 July 10th Room 5
  956 Hudson Art Fu VN/JB09 July 10th Room 5
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
11:30 AM TIME SLOT 5 BEGINS  
  900 Adaline B Chen VN/J10 July 10th Room 5
  898 David Xu VN/J10 July 10th Room 5
  903 Caitlyn Paik  VN/J10 July 10th Room 5
  909 Ivan Zhang VN/J10 July 10th Room 5
  897 Christine Huang VN/J10 July 10th Room 5
  901 Jiu Jung VN/J10 July 10th Room 5
  905 Ryan Kam VN/J10 July 10th Room 5
  962 Nathan Luhur VN/JB11 July 10th Room 5
  963 Ella He VN/JB11 July 10th Room 5
  961 Yash Jaju VN/JB11 July 10th Room 5
  664 Sara Ning VA/J12 July 10th Room 5
  665 Shuoqi Huang  VA/J12 July 10th Room 5
  666 Joel Kim VA/J12 July 10th Room 5
  922 Gabby Gu VN/J12 July 10th Room 5
  924 Aaron Lee VN/J12 July 10th Room 5
  923 Jasmine Liao VN/J12 July 10th Room 5
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 5
12:30 PM JUDGES GO ON LUNCH  
1:15 PM TIME SLOT 6 BEGINS  
  931 Jason Huey VN/J13 July 10th Room 5
  932 Claire Kim VN/J13 July 10th Room 5
  929 Eric Kim VN/J13 July 10th Room 5
  930 Shiqing Luo VN/J13 July 10th Room 5
  925 Aaron Lu VN/J13 July 10th Room 5
  927 Shua Chang VN/J13 July 10th Room 5
  928 Katie Song VN/J13 July 10th Room 5
  926 Ashley Chiang  VN/J13 July 10th Room 5
  938 Yedam Lee VN/J14 July 10th Room 5
  941 William Fang VN/J14 July 10th Room 5
  937 Audrey Chu VN/J14 July 10th Room 5
  936 Trinity Chen  VN/J14 July 10th Room 5
  934 Evan G. Sun VN/J14 July 10th Room 5
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 5
2:15 PM TIME SLOT 7 BEGINS  
  943 Kimberley Sales VN/J15 July 10th Room 5
  947 Mike Lai VN/J15 July 10th Room 5
  945 Ashley Hong VN/J15 July 10th Room 5
  946 Ethan Paik  VN/J15 July 10th Room 5
  944 Xinyue Gong VN/J15 July 10th Room 5
  1164 Luke David Thomas VN/QB07 July 10th Room 5
  1083 Max Chen VN/Q08 July 10th Room 5
  1082 Tesla Wolan VN/Q08 July 10th Room 5
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 5
2:45 PM JUDGES GO ON BREAK  
3:00 PM TIME SLOT 8 BEGINS  
  1089 Lana Chandrasoma VN/Q09 July 10th Room 5
  1086 Jordan Kim  VN/Q09 July 10th Room 5
  1084 Kara Che VN/Q09 July 10th Room 5
  1088 Emmalyn Kim VN/Q09 July 10th Room 5
  1087 Cash Snyder VN/Q09 July 10th Room 5
  1085 Sophie Chen VN/Q09 July 10th Room 5
  1090 Catherine Tan VN/Q09 July 10th Room 5
  1109 Kevin Wu VN/Q12 July 10th Room 5
  1105 Yiqi Huang VN/Q12 July 10th Room 5
  1103 Leah Kim VN/Q12 July 10th Room 5
  1110 Adam Liu VN/Q12 July 10th Room 5
  1107 Aric Hongyi Xiao VN/Q12 July 10th Room 5
  1104 Tianqi Zhang VN/Q12 July 10th Room 5
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 5
3:45 PM TIME SLOT 9 BEGINS  
  1124 Charissa Catanus VN/Q13 July 10th Room 5
  1117 Matthew Lee VN/Q13 July 10th Room 5
  1122 Claire Yuan VN/Q13 July 10th Room 5
  1123 Changrun Wang VN/Q13 July 10th Room 5
  1126 Alvin Lee VN/Q13 July 10th Room 5
  1129 Erin Kang VN/Q13 July 10th Room 5
  1181 Yimeng Yuan VN/QD13 July 10th Room 5
  1182 Angilia Zheng VN/QD13 July 10th Room 5
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 5
4:15 PM JUDGES GO ON BREAK  
4:30 PM TIME SLOT 10 BEGINS  
  655 Nyansu Chen, Ruoxi Chen, Eireen ST/Q13 July 10th Room 5
  1115 Jensine Leigh Calayag VN/Q13 July 10th Room 5
  1127 Ryan Shi VN/Q13 July 10th Room 5
  1113 Liran Zhu VN/Q13 July 10th Room 5
  1121 Jiwoo Chung  VN/Q13 July 10th Room 5
  1125 Summer Pak VN/Q13 July 10th Room 5
  1114 Jacquelyn Fong VN/Q13 July 10th Room 5
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 5
5:00 PM TIME SLOT 11 BEGINS  
  1132 Oliver Deutsch VN/Q14 July 10th Room 5
  1139 Ariana Lee VN/Q14 July 10th Room 5
  1141 Sarah Baek VN/Q14 July 10th Room 5
  1131 eJenn Huang VN/Q14 July 10th Room 5
  1140 Eric Wang VN/Q14 July 10th Room 5
  1144 Donovan Umaguing VN/Q14 July 10th Room 5
  1176 Carmel Lin VN/QB15 July 10th Room 5
  1177 Andrea Zheng VN/QB15 July 10th Room 5
  1175 Nathan Lin VN/QB15 July 10th Room 5
  1172 Hannah Kim VN/QB15 July 10th Room 5
  1173 Alex Lee VN/QB15 July 10th Room 5
  1174 Samantha Ross VN/QB15 July 10th Room 5
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
6:00 PM END OF DAY 2  
Room 6  
TIME ENTRY NO. NAME CATEGORY  
9:00 AM TIME SLOT 1 BEGINS  
  859 Rodriguez Kiara VN/EB07 July 10th Room 6
  858 Cherin Yun VN/EB07 July 10th Room 6
  857 Aaron Zhao VN/EA07 July 10th Room 6
  860 Harut Kalantaryan VN/EB08 July 10th Room 6
  861 Jason Zhou  VN/EB08 July 10th Room 6
  863 Emma Wang VN/EB08 July 10th Room 6
  862 Brad Ren VN/EB08 July 10th Room 6
  686 Carys Kim VC/E09 July 10th Room 6
  684 Timothy Yan VC/E09 July 10th Room 6
  687 Jacob kim  VC/E09 July 10th Room 6
  688 Nicholas Yun VC/E09 July 10th Room 6
  689 Daniel Baik VC/E09 July 10th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
9:45 AM TIME SLOT 2 BEGINS  
  837 Ethan Fan VN/E10 July 10th Room 6
  830 Joshua Lim VN/E10 July 10th Room 6
  833 Catherine Liu VN/E10 July 10th Room 6
  839 Hubert Jacob Choi VN/E10 July 10th Room 6
  834 Pawarisa Rheagan Sangthongkum VN/E10 July 10th Room 6
  828 Ivan Wu VN/E10 July 10th Room 6
  870 Jiarui Wang VN/EB11 July 10th Room 6
  871 Shana Hsia VN/EB11 July 10th Room 6
  844 Sumin Kim VN/E12 July 10th Room 6
  845 Wallach Sung VN/E12 July 10th Room 6
  691 Cheng  VC/E12 July 10th Room 6
  692 Kate Kaneko VC/E12 July 10th Room 6
  690 Aiden shin VC/E12 July 10th Room 6
  872 Junkai Leng VN/EB13 July 10th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 6
10:30 AM JUDGES GO ON BREAK  
10:45 AM TIME SLOT 3 BEGINS  
  660 Seo Hyun An VA/E15 July 10th Room 6
  662 Kailyn Park  VA/E15 July 10th Room 6
  661 Caleb Kim VA/E15 July 10th Room 6
  659 Lucy  VA/E15 July 10th Room 6
  663 Alina Zhang VA/EB15 July 10th Room 6
  705 Kyle Chun  VC/EB15 July 10th Room 6
  876 Myla Wolan VN/J07 July 10th Room 6
  875 Ryan Neke Vierra VN/J07 July 10th Room 6
  877 Maya Goto  VN/J07 July 10th Room 6
  2006 Joshua Benlavi VN/J07 July 10th Room 6
  739 Mason Kwon VC/JA09 July 10th Room 6
  741 Cerin Yoo VC/JB09 July 10th Room 6
  953 Leah Lee VN/JA09 July 10th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
11:30 AM TIME SLOT 4 BEGINS  
  886 Charlotte Warren VN/J09 July 10th Room 6
  889 Jolie Chen VN/J09 July 10th Room 6
  892 Leah Park  VN/J09 July 10th Room 6
  893 Hane Park VN/J09 July 10th Room 6
  888 Yuna Nam  VN/J09 July 10th Room 6
  3001 Yolanda Zhou VN/J09 July 10th Room 6
  957 Jayden Park VN/JB10 July 10th Room 6
  960 Audrey Lau VN/JB10 July 10th Room 6
  958 Ryan Kam VN/JB10 July 10th Room 6
  959 Grace Rhim VN/JB10 July 10th Room 6
  920 Michelle Sunjin Jang VN/J11 July 10th Room 6
  915 Ariel Mualim VN/J11 July 10th Room 6
  913 Madeline Jane Nowling VN/J11 July 10th Room 6
  921 Sneha Menon VN/J11 July 10th Room 6
  918 Ella He VN/J11 July 10th Room 6
  910 Nathan Luhur VN/J11 July 10th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 6
12:30 PM JUDGES GO ON LUNCH  
1:15 PM TIME SLOT 5 BEGINS  
  725 Caleb Cho VC/J12 July 10th Room 6
  717 Noah Kim VC/J12 July 10th Room 6
  726 Jay Kang VC/J12 July 10th Room 6
  719 Alex Huynh VC/J12 July 10th Room 6
  715 Celine Zeng VC/J12 July 10th Room 6
  720 Nathan Lee VC/J12 July 10th Room 6
  965 David Che VN/JB12 July 10th Room 6
  964 Julia Kang VN/JB12 July 10th Room 6
  740 Aiden Yoo VC/JA13 July 10th Room 6
  935 Trinity Chen  VN/J14 July 10th Room 6
  942 Connor Liu VN/J14 July 10th Room 6
  939 Junie Lee VN/J14 July 10th Room 6
  933 Allison Uong  VN/J14 July 10th Room 6
  940 Keira Kuennemann VN/J14 July 10th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 6
2:15 PM TIME SLOT 6 BEGINS  
  672 Miono Quoit-Minematsu VA/J15 July 10th Room 6
  667 Logan Uong VA/J15 July 10th Room 6
  668 Jasmine Shao VA/J15 July 10th Room 6
  669 Caroline Cho VA/J15 July 10th Room 6
  671 Brandon Kim VA/J15 July 10th Room 6
  670 Sumin Cho VA/J15 July 10th Room 6
  728 Raymond Suh VC/J15 July 10th Room 6
  736 Aiden Kim VC/J15 July 10th Room 6
  727 Victoria Rhee VC/J15 July 10th Room 6
  730 Edward Moon VC/J15 July 10th Room 6
  731 Jinheon Kim VC/J15 July 10th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
3:00 PM JUDGES GO ON BREAK  
3:15 PM TIME SLOT 7 BEGINS  
  1081 Aaron Che VN/Q07 July 10th Room 6
  1166 Freyja Chen VN/QB09 July 10th Room 6
  1165 Cash Snyder VN/QB09 July 10th Room 6
  1092 Evan Kim VN/Q10 July 10th Room 6
  799 Lily B’far VN/Q10 July 10th Room 6
  1091 Abigail Keum VN/Q10 July 10th Room 6
  1167 Katie Hwang VN/QB11 July 10th Room 6
  773 Abraham Kim VC/Q12 July 10th Room 6
  772 Isabelle Lee VC/Q12 July 10th Room 6
  774 Nathan Lee VC/Q12 July 10th Room 6
  1120 Elizabeth Pak VN/Q13 July 10th Room 6
  1128 Pietro Casciaro VN/Q13 July 10th Room 6
  1119 Kaylee kim VN/Q13 July 10th Room 6
  1118 Emily Lu VN/Q13 July 10th Room 6
  1116 Cayden Shi VN/Q13 July 10th Room 6
  1112 Cole Kuang VN/Q13 July 10th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 6
4:15 PM JUDGES GO ON BREAK  
4:30 PM TIME SLOT 8 BEGINS  
  1169 Ryan Lu VN/QB13 July 10th Room 6
  1168 Josefine Hendarman VN/QB13 July 10th Room 6
  1171 Genie Choi VN/QB13 July 10th Room 6
  1170 Celyne Pantangco VN/QB13 July 10th Room 6
  1137 Teagan Carroll VN/Q14 July 10th Room 6
  1143 Yubo Wang  VN/Q14 July 10th Room 6
  1142 Sean Lee VN/Q14 July 10th Room 6
  1136 Daniel Shin VN/Q14 July 10th Room 6
  1133 Shelby Yoon VN/Q14 July 10th Room 6
  1134 Elodie Breig VN/Q14 July 10th Room 6
  1147 Shuai Shuai Guo VN/Q14 July 10th Room 6
  1148 Trinity Ko VN/Q15 July 10th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
5:30 PM TIME SLOT 9 BEGINS  
  682 Leona Lee VA/Q15 July 10th Room 6
  785 Chloe Park VC/Q15 July 10th Room 6
  787 Isaac Kim VC/Q15 July 10th Room 6
  781 Eunice Kim VC/Q15 July 10th Room 6
  780 Emily Yeh VC/Q15 July 10th Room 6
  786 Samuel Hong VC/Q15 July 10th Room 6
  788 Isabelle Huynh VC/Q15 July 10th Room 6
  783 Ethan Lee VC/Q15 July 10th Room 6
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 6
6:00 PM END OF DAY 2  
Room 7  
TIME ENTRY NO. NAME CATEGORY  
9:00 AM TIME SLOT 1 BEGINS  
  807 Lauren Chong VN/E07 July 10th Room 7
  803 William Yeh VN/E07 July 10th Room 7
  804 Taylor Inouye VN/E07 July 10th Room 7
  810 William Leng VN/E07 July 10th Room 7
  802 Lucia Fan VN/E07 July 10th Room 7
  2004 Ian Jung VN/E07 July 10th Room 7
  806 Brian Liu VN/E07 July 10th Room 7
  813 Ella Liu VN/E08 July 10th Room 7
  815 Avyn Lee VN/E08 July 10th Room 7
  817 Jaden ko VN/E08 July 10th Room 7
  816 Ryan Bae VN/E08 July 10th Room 7
  814 Naomi Jiang VN/E08 July 10th Room 7
  820 Alison Lee VN/E09 July 10th Room 7
  821 Claire Kim VN/E09 July 10th Room 7
  827 Cindy Yang VN/E09 July 10th Room 7
  825 Timothy Jeon VN/E09 July 10th Room 7
  824 Lacy Park VN/E09 July 10th Room 7
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 7
10:00 AM TIME SLOT 2 BEGINS  
  703 Phoebe Kensicki VC/EB09 July 10th Room 7
  701 Gia Cho VC/EB09 July 10th Room 7
  697 Bellucci Dragon Choi VC/EB09 July 10th Room 7
  702 Lioma Quoit-Minematsu VC/EB09 July 10th Room 7
  700 Theodore Choi VC/EB09 July 10th Room 7
  698 Timothy Yan VC/EB09 July 10th Room 7
  699 Cerin Yoo VC/EB09 July 10th Room 7
  866 Yilu Yuan  VN/EB10 July 10th Room 7
  867 Gayoun Kim VN/EB10 July 10th Room 7
  868 Timothy Jung  VN/EB10 July 10th Room 7
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 7
10:30 AM JUDGES GO ON BREAK  
10:45 AM TIME SLOT 3 BEGINS  
  658 Mason Kim VA/E12 July 10th Room 7
  657 Ian Joonhyuk Lee VA/E12 July 10th Room 7
  704 James Kim VC/EB12 July 10th Room 7
  693 Ronin Tomeldan VC/E15 July 10th Room 7
  694 Caden K Lee VC/E15 July 10th Room 7
  706 Lucas M kim VC/J09 July 10th Room 7
  707 Alan Wang VC/J09 July 10th Room 7
  711 Joe Yu VC/J09 July 10th Room 7
  710 Gionni Choi VC/J09 July 10th Room 7
  712 Seoyeon Park VC/J09 July 10th Room 7
  709 Mason Kwon VC/J09 July 10th Room 7
  708 Arilyn Yao VC/J09 July 10th Room 7
  713 Jerry Sun  VC/J09 July 10th Room 7
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 7
11:45 AM TIME SLOT 4 BEGINS  
  891 Katherine Lee VN/J09 July 10th Room 7
  887 Tam Pham VN/J09 July 10th Room 7
  890 Amelie Ostray VN/J09 July 10th Room 7
  895 Kayla Lai VN/J09 July 10th Room 7
  894 Angela Shao VN/J09 July 10th Room 7
  906 Luke Lee VN/J10 July 10th Room 7
  904 Hailey Yoon VN/J10 July 10th Room 7
  902 Michael Lu VN/J10 July 10th Room 7
  907 Nathan Lee VN/J10 July 10th Room 7
  899 Sarah Wu VN/J10 July 10th Room 7
  908 Caleb Woo VN/J10 July 10th Room 7
  896 Jeanna Kim VN/J10 July 10th Room 7
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 7
12:30 PM JUDGES GO ON BREAK  
1:15 PM TIME SLOT 5 BEGINS  
  917 Irene Chang VN/J11 July 10th Room 7
  911 Lois Hwang  VN/J11 July 10th Room 7
  916 Chloe Kang VN/J11 July 10th Room 7
  919 Isaac Huey VN/J11 July 10th Room 7
  914 Yuzuki Quoit-Minematsu VN/J11 July 10th Room 7
  800 Juha Kim VN/ J11 July 10th Room 7
  912 Jenelle Kim  VN/J11 July 10th Room 7
  718 Jakin Kim  VC/J12 July 10th Room 7
  722 Benjamin Yang VC/J12 July 10th Room 7
  716 Alexander Farng VC/J12 July 10th Room 7
  714 Dorothy Yan VC/J12 July 10th Room 7
  721 Siyoung An VC/J12 July 10th Room 7
  723 Delancey Wolan VC/J12 July 10th Room 7
  724 Sean Oh VC/J12 July 10th Room 7
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
2:15 PM JUDGES GO ON BREAK  
2:30 PM TIME SLOT 6 BEGINS  
  744 Felicia Lee VC/JB12 July 10th Room 7
  742 Dorothy Yan VC/JB12 July 10th Room 7
  745 Rachel Yoon VC/JB12 July 10th Room 7
  743 Noah Kim VC/JB12 July 10th Room 7
  675 Andrew Jeon VA/JB15 July 10th Room 7
  673 Sharon Lee VA/JB15 July 10th Room 7
  674 Jiwon Chung VA/JB15 July 10th Room 7
  734 Zihan Sun VC/J15 July 10th Room 7
  729 Jaden Park VC/J15 July 10th Room 7
  732 Cayden Kim VC/J15 July 10th Room 7
  733 Anne Takagi VC/J15 July 10th Room 7
  735 Taehyun Terry Bang VC/J15 July 10th Room 7
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 7
3:20 PM JUDGES GO ON BREAK  
3:30 PM TIME SLOT 7 BEGINS  
  771 Stella Kahng VC/Q09 July 10th Room 7
  1097 Madeline Suh VN/Q11 July 10th Room 7
  1094 Vincent Hacker VN/Q11 July 10th Room 7
  1095 Nathaniel Lee VN/Q11 July 10th Room 7
  1098 Caroline Lin VN/Q11 July 10th Room 7
  1096 Eva Chang VN/Q11 July 10th Room 7
  1093 Inah Chang VN/Q11 July 10th Room 7
  1100 Angilia Zheng VN/Q11 July 10th Room 7
  1099 Benjamin Kang VN/Q11 July 10th Room 7
  1108 Yunfei Zhao VN/Q12 July 10th Room 7
  1106 Stephanie Yang VN/Q12 July 10th Room 7
  1111 Ava Tandya VN/Q12 July 10th Room 7
  1101 Tomoki Hiraoka VN/Q12 July 10th Room 7
  1102 Angela Song VN/Q12 July 10th Room 7
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE July 10th Room 7
4:30 PM JUDGES GO ON BREAK  
4:45 PM TIME SLOT 8 BEGINS  
  1138 Angelina Lu VN/Q14 July 10th Room 7
  1146 Andrea Zheng VN/Q14 July 10th Room 7
  1130 Eric Gu VN/Q14 July 10th Room 7
  1135 Viviam Liao VN/Q14 July 10th Room 7
  1145 Carmel Lin VN/Q14 July 10th Room 7
  782 Sean Kim VC/Q15 July 10th Room 7
  777 Leo Zhao VC/Q15 July 10th Room 7
  776 Ruoxi Isabella Chen VC/Q15 July 10th Room 7
  784 Danny Kim VC/Q15 July 10th Room 7
  775 Aimee Pan VC/Q15 July 10th Room 7
  779 Qinyu Guan VC/Q15 July 10th Room 7
  778 Gavin Zhao VC/Q15 July 10th Room 7
  789 Henry Hong  VC/Q15 July 10th Room 7
  795 Eva Choi VC/QB15 July 10th Room 7
  794 Hannah Naftali VC/QB15 July 10th Room 7
  RESULTS DELIVERED TO TROPHY DISTRIBUTION TABLE  
5:45 PM END OF DAY 2